- Elegant stainless steel styling with convenient cord storage
- 15 position grind selector - from fine to coarse
- 2 to 12 cup slide dial and removable bean hopper
- Removable grind chamber holds enough ground coffee
| ITEM | Flat Burr Coffee Grinder |
| Model No. | AZ-BG701S |
| Rated Power | 150W |
| Rated Frequency | 50-60Hz |
| Rated Voltage | 220-240VAC |
| Grinding Method | Flat Burr |
| Product Size | 358*181*320mm |
| Giftbox size | 220*165*268mm |
| Carton Size: | 450*345*553mm |
| Loading: | 20'/40'/40'HQ: 2480/5280/6240PCS |



